Skip to main content

Про екологічний перехід, декарбонізацію та кліматичні системи

Зміна клімату робить інститути все більш і більш чутливими до впливу, який ми, люди, чинимо на світ, у якому живемо. Необхідність збереження та захисту навколишнього середовища породила набір правил, програм та дій, що реалізуються протягом багатьох років. Одним із них є Європейський зелений курс European Green Deal — набір політик Європейської комісії, мета яких — досягти до 2050 року кліматичної нейтральності Європейського союзу (ЄС).

Вуглецева нейтральність — це тема, що зачіпає багато різних галузей, у тому числі і будівельний сектор.

За даними Європейського союзу на будівельний сектор припадає приблизно 40% споживання енергії та 36% викидів CO2 в ЄС.

Ось чому у 2021 році Європейський союз ухвалив рішення привести правила енергоефективності будівель у відповідність до Європейського зеленого курсу та до 2050 року декарбонізувати загальний фонд будівель у ЄС.

 

Завдання для сектору кліматичних систем

У цьому контексті кондиціювання повітря в приміщеннях (охолодження та опалення) було визначено як основне джерело споживання енергії (80%) будинками та глобального потепління.

Цей сценарій є великим завданням для всього сектора кліматичних систем: як запропонувати більш досконалі альтернативи традиційним технологіям кондиціювання повітря, щоб допомогти досягти цілей сталого розвитку.

Таким чином, сектор кліматичних систем повинен розробити рішення для охолодження та опалення, які, як і раніше, відповідають високим вимогам проектів кліматичних систем, але при цьому:

  • споживають дуже мало енергії,
  • дозволяють різко скоротити викиди CO2 та
  • використовують холодоагенти, що мають найменший вплив на навколишнє середовище.

Оскільки 40% енергоспоживання в Європі припадає на європейський фонд будівель, а 80% енергоспоживання будівлі — на системи кондиціонування та опалення, необхідно вдосконалювати саме їх для зниження споживання електроенергії і, як наслідок, зменшення впливу на довкілля. Цього можна досягти лише шляхом заміни традиційних систем охолодження та опалення на більш ефективні рішення, що знижують їх вплив на навколишнє середовище за рахунок зменшення енергоспоживання, а також прямих та непрямих викидів.

 

Зусилля Daikin

Daikin пропонує надійну та якісну продукцію. Бренд також добре відомий у галузі завдяки розробці передових технологій, спрямованих на мінімізацію впливу систем кондиціювання повітря на довкілля.

З моменту заснування компанія зосередила свою увагу на розробці технологій, що сприяють вирішенню соціальних, суспільних проблем та, при цьому, зростанню бізнесу. Група прагне виправдати очікування та зберегти репутацію у всьому світі як глобальна компанія, що сприяє підтримці здоров'я та комфорту людей, створюючи нову цінність для навколишнього середовища та зменшуючи вплив людини. Ось чому Daikin приділяє особливу увагу розробці екологічних та високоефективних технологій, а також постійно працює над зниженням впливу виробничого процесу на довкілля.

Як частина групи Daikin, компанія Daikin Applied Europe прагне стійкого розвитку, стежачи за тим, щоб її заводи скоротили споживання енергії та використовували лише сертифіковану екологічно чисту енергію, отриману з відновлюваних джерел. Це допомагає звести до мінімуму вплив виробничого процесу на довкілля. 

Крім того, обладнання Daikin для промисловості, як і продукція для побутового сектора, призначені для забезпечення найкращих показників на ринку з точки зору енергоефективності.

До цієї мети ми постійно прагнемо, розробляючи фірмові технології, які також підвищують експлуатаційні характеристики холодильних машин і теплових насосів Daikin.

Наприклад, гвинтовий компресор Daikin має оптимізований профіль гвинта, який може працювати з холодоагентами з низьким ПГП (потенціалом глобального потепління), забезпечуючи дуже високий рівень енергоефективності.

Докладніше про одногвинтовий компресор Daikin з інверторним керуванням див. тут

Крім того, інверторна технологія Daikin, реалізована у багатьох холодильних машинах та теплових насосах Daikin, знижує енергоспоживання за рахунок його оптимізації та усунення втрат енергії.

Докладніше про те, як компанія Daikin надала рішення для центру обробки даних з негативними викидами CO2, див. тут

Всі ці рішення спрямовані на те, щоб сприяти зменшенню впливу кліматичних систем на довкілля, пропонуючи технології нового покоління, на 32% ефективніші, ніж традиційні та здатні підвищити ефективність опалювальних систем на 30% порівняно з такими традиційними рішеннями, як бойлери.

Daikin також розширює свій підхід — економіка замкнутого циклу — на вилучення і переробку холодоагентів.

Згідно з програмою Loop компанії Daikin такі холодоагенти, як R-410a, R134a і R-32, легко вилучаються, переробляються і повторно використовуються, що виключає вплив на довкілля утилізації холодоагентів після закінчення їх терміну служби.

Детальніше про програму Loop від Daikin див. тут

Релевантні статті

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?