Skip to main content

Вентиляція, провітрювання, очищення. У чому відмінність?

Як забезпечити здорове повітря у вашому будинку? Що краще: вентиляція, провітрювання чи очищення повітря? І в чому полягає відмінність між цими різними підходами? Дозвольте Daikin пояснити.

Вентиляція, провітрювання й очищення

Будинок — це місце, де повсякденні дії настільки ж численні, як і різноманітні. Ми готуємо, перемо, спимо, дихаємо. Це місце, де ми живемо! Однак ми схильні забувати, що всі ці дії забруднюють повітря в приміщеннях наших будинків. Наукові дослідження навіть показують, що повітря, яким ми дихаємо вдома, у деяких випадках у п'ять разів брудніше, ніж повітря на вулиці. Який результат? У нас розвивається алергія, ми втомлюємося й страждаємо від багатьох інших захворювань. Ось чому важливо достатньою мірою оновлювати повітря в наших будинках. Добре, але як це зробити? Що краще: вентилювати наші будинки, провітрювати їх чи очищати повітря? І в чому полягає відмінність між цими методами? Без паніки, Daikin відповість на ваші запитання.

Це аж ніяк не одне й те саме!

Дієслова «вентилювати», «провітрювати» й «очищати» не є синонімами, коли йдеться про оновлення повітря в приміщеннях вашого будинку. Вони дійсно описують три способи оновлення повітря, але є й тонкі відмінності:

  • Вентиляція: Вентиляція житлового приміщення — це безперервний процес, який відбувається вдень і вночі. За допомогою системи вентиляції застояне повітря в приміщенні відводиться з будинку й замінюється свіжим, здоровим повітрям. Вентиляція будинку дозволяє позбавитися присутніх у повітрі алергенів, вологи й мікробів.
  • Провітрювання: провітрювання — це тимчасовий захід, який полягає в створенні повітряного потоку всередині вашого будинку. Коли ви відчиняєте вікна й (або) двері, застояне повітря відводиться та забирає з собою шкідливі речовини, які в ньому містяться.
  • Очищення: щоб очистити повітря в приміщенні, вам знадобиться повітроочисник. Цей електроприлад видаляє з приміщення, в якому його встановлено, неприємні запахи й шкідливі речовини, які часто спричиняють алергію. Завдяки стримерній технології іони проникають у застояне повітря й перетворюють шкідливі речовини на білки, які потім видаляються шляхом окислення.

Яка методика краща?

Коли ми виявляємо в приміщенні нестачу кисню або затхлий запах, ми зазвичай відчиняємо вікно, думаючи, що повітря оновиться належним чином. Однак це далеко не так, особливо в новобудовах і нещодавно відремонтованих будинках з надзвичайно високим рівнем ізоляції. Щоб усунути цю проблему й забезпечити ефективне оновлення повітря в приміщенні, найефективнішим рішенням є правильна вентиляція будинку. Для цього потрібна система вентиляції! В усіх системах вентиляції Daikin також використовується рекуперація теплоти, тому свіже повітря, що надходить у будинок, завжди тепле, на відміну від повітря, що надходить через відчинені двері або вікно. Тому немає необхідності підвищувати температуру під час провітрювання приміщення й турбуватися про наступний рахунок за електроенергію.

Ви хочете бути впевнені, що дихайте чистим повітрям? Ось чому рекомендується поєднувати систему вентиляції з повітроочисником. Цей пристрій оптимізує відчуття комфорту й очищає великі об'єми повітря, не створюючи при цьому жодного шуму. Daikin навіть пропонує пристрої, що поєднують у собі очищення й зволоження повітря, гарантуючи, що ви дихатимете повітрям з ідеальним рівнем вологості.

Коли ви маєте провітрювати свій будинок?

В принципі, установка системи вентиляції та/або повітроочисника позбавить вас необхідності провітрювати будинок, але в деяких випадках додатковий приплив свіжого повітря все ж таки може бути корисний:

  • Якщо ви користувалися фарбою, клеєм або іншими хімічними речовинами в своєму будинку.
  • Щоранку, коли ви встаєте після сну.
  • Коли ви організуєте людні вечірки.

У цих поодиноких випадках провітрювання будинку протягом чверті години більш ніж достатньо. Якщо двері й вікна залишити відчиненими довше, стіни вашого будинку можуть охолонути, що вимагатиме більше часу, щоб вони знову нагрілися (і це обійдеться вам дорожче). Не забувайте вимикати опалення під час провітрювання будинку, що допоможе зберегти довкілля й заощадити гроші на рахунках за електроенергію.

Ви також хочете насолоджуватися приємним мікрокліматом у приміщенні й свіжим, здоровим повітрям? Зверніться до нас, щоб отримати додаткову інформацію про наші системи вентиляції й повітроочисники.

Схожі матеріали

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?