Skip to main content

Як дізнатися, чи хороша якість повітря в приміщенні?

Якість повітря в приміщенні й на вулиці однаково важлива. Але повітря в нашому будинку може бути не таким гарним, як ми собі уявляємо. Що ми можемо з цим зробити?

якість повітря

Ми не можемо жити без чистого повітря. Тому якість зовнішнього повітря вже деякий час є предметом особливої уваги. І це абсолютно правильно. Але якість повітря всередині наших будинків не менш важлива! А повітря в нашому будинку може бути не таким гарним, як ми собі уявляємо. Як про це дізнатися? І що можна зробити для вирішення цієї проблеми?

Чи багато часу ви проводите в приміщенні?

Це стосується всіх нас. Особливо в порівнянні з тим, що було кілька десятиліть тому, коли ми працювали в полях, а діти більшу частину часу грали на вулиці. Або порівняно з деякими країнами з теплішим кліматом, де люди проводять більше часу на відкритому повітрі. У середньому ми проводимо до 80% свого часу в приміщенні: в офісі, супермаркеті, спортзалі, вдома тощо.

А як щодо мікроклімату в наших приміщеннях?

Мікроклімат у приміщенні визначає те, як ми почуваємося вдома. І якість повітря відіграє в цьому велику роль. В усіх приміщеннях, де відсутня природна вентиляція, повітря може бути забрудненим. А рівень забруднення повітря в приміщеннях часто в 10 разів вищий, ніж на вулиці. Однак для ретельного й точного виміру якості повітря в приміщенні необхідно звертатися до фахівців. Але ви можете зробити обґрунтований висновок лише з кількох речей.

Що впливає на якість повітря в приміщенні?

На якість повітря в приміщенні впливають декілька факторів. Зокрема, вентиляція, вологість і температура. А також різні дії, які ви виконуєте щодня, як-от приготування їжі, приймання ванни або душу, прання і, так, навіть просте дихання. Або ж матеріали, з яких побудовано ваш будинок, і те, як ви опалюєте будинок, скільки у вас домашніх тварин і рослин, які чистильні засоби ви використовуєте тощо. Крім того, наявність курців є ще одним важливим фактором. Тютюновий дим дуже шкідливий, оскільки містить щонайменше 4000 дрібних газоподібних частинок.

Погана якість повітря в приміщенні шкодить вашому здоров'ю

Погана якість повітря в приміщенні може мати негативні наслідки для здоров'я. Симптоми спочатку часто бувають неясними й погіршують загальне самопочуття: ви погано почуваєтеся, відчуваєте підвищений стрес, вам важко зосередитися, не вистачає енергії тощо.

Але погана якість повітря може призвести й до більш виражених проблем:

  • головні болі
  • запаморочення
  • нудота
  • тривалі грипозні симптоми
  • задуха
  • подразнення носа, горла й очей
  • пришвидшене серцебиття
  • утруднене дихання
  • загострення астми

Це може навіть призвести до хронічних симптомів і хронічних захворювань. Забруднення повітря в приміщеннях спричиняє більший дискомфорт для певних груп населення, як-от маленькі діти, люди похилого віку, люди з чутливими дихальними шляхами й пацієнти з хронічними захворюваннями серця.

Занадто вологе повітря також шкідливе й призводить до утворення конденсату, виникнення неприємних запахів і плісняви. Потреба у вентиляції не завжди помітна або відчутна. Навіть за відсутності вологи або плісняви шкідливих речовин, CO2 й бактерій може виявитися більше, ніж передбачається.

Вентиляція має вирішальне значення

Тому дуже важливо, щоб ваш будинок завжди добре вентилювався. У старих будинках часто існує «природна вентиляція» через щілини. У нових будинках ізоляція настільки хороша, що забруднене повітря практично не виходить назовні. Відкривати вікна щодня на 10 хвилин вранці й ввечері — це вже добрий початок. Але це лише переміщує повітря, що лише частково покращує рівень вологості чи якість повітря. Тому цей спосіб не є ефективним заходом боротьби з пліснявою в невеликих нішах.

Безперервна вентиляція

Бажано, щоб вентиляція була безперервною. Без регулярної вентиляції забруднене повітря в приміщенні не може вийти назовні, особливо при значному рівні забруднення зовні. Система вентиляції не є пустою розкішшю.

Daikin пропонує різні рішення на основі теплових насосів, які, окрім ефективного опалення й охолодження приміщень, зволожують, осушують і знезаражують повітря.

Схожі матеріали

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?