Skip to main content

Кондиціонер: для людей з астмою — найкращий друг

Літня спека не є благом для людей із астмою. Цей стан часто погіршується під впливом факторів навколишнього середовища, як-от вологість і перепади температури. Тому ці фактори слід максимально контролювати. Попри поширену думку, кондиціонер може бути справжньою підмогою для астматиків.

Причини виникнення астми

Точні причини виникнення астми невідомі, але на цей стан впливають численні чинники, як-от генетика, спосіб життя й алергія. Довкілля також відіграє важливу роль: урбанізація, забруднення навколишнього середовища й погана вентиляція приміщень посилюють симптоми та можуть спричинити астму у маленьких дітей. Нарешті, напад астми може бути спровокований низкою певних подразників, хоча вони й варіюються від людини до людини та від однієї пори року до іншої. Інформація до відома:

 • Алергічні подразники: кліщі, лупа тварин, пліснява, пилок, тваринні білки й харчові добавки.
 • Неалергічні подразники: дим, вихлопні гази, пари фарби, парфумерія, миючі засоби, крейда, друкарська фарба, туман, перепади температури, холодне повітря. Кожна людина піддається впливу таких подразників, але астматик чутливий до них значно більшою мірою.
 • Ліки, фізичне навантаження, стрес, сильні емоції й гіпервентиляція також можуть спровокувати напад. Інфекції дихальних шляхів можуть на деякий час погіршити стан.

Керування астмою

Астматики страждають від відчуття здавленості в грудях, утрудненого дихання, постійного кашлю й втоми. Хоча ліків від астми не існує, цей стан можна ефективно контролювати, уникаючи вищезгаданих подразників. Тому рекомендується ретельно провітрювати й прибирати будинок, приділяючи особливу увагу спальні. Крім того, важливо уникати впливу тютюнового диму (навіть пасивного куріння), отримувати достатнє фізичне навантаження — зрозуміло, за сприятливих умов навколишнього середовища — і боротися із зайвою вагою.

Астма й літня спека

Як і у випадку із сінною лихоманкою, спека посилює симптоми астми. В основному це пов'язано з підвищенням вологості й частішою відсутністю вітру, що підвищує рівень пилку та сприяє накопиченню літнього смогу.

Декілька порад:

 • Пийте багато води, щоб запобігти сухості слизових оболонок дихальних шляхів. Також дозволяється вживати томатний сік, молоко, бульйон і фруктовий сік, але обмежте споживання алкоголю, чаю чи кави.
 • Уникайте надлишкових навантажень. Не займайтеся спортом за температури понад 30 °C. Також уникайте смогу, диму й всього, що може подразнювати дихальні шляхи.
 • Уникайте спеки й шукайте прохолодні місця. Час від часу прикладайте холодний рушник до задньої частини шиї, залишайтеся в тіні й підтримуйте прохолоду в домі.
 • Зверніться до лікаря, якщо ваші симптоми погіршуються, і запитайте, чи можна збільшити дозу ліків.
 • Чи страждає ваша дитина на астму? Ніколи не залишайте його (її) самого(-у) вдома або в машині в спеку.

Кондиціонер для боротьби з астмою

Враховуючи вирішальне значення факторів навколишнього середовища при цьому захворюванні, кондиціонер або повітроочисник є оптимальними помічниками для людей, які страждають на астму. Вони очищають повітря від шкідливих речовин, а кондиціонер також створює приємнішу температуру — за умови правильного використання й обслуговування системи. Нарешті, ви можете вжити деяких спеціальних заходів залежно від подразників, які провокують ваші напади:

 • Ідеальний рівень вологості становить від 40% до 60%. Симптоми погіршуються як у надто сухому, так і надто вологому середовищі. Якщо у вас алергія на кліщів або плісняву, майте на увазі, що вони люблять вологість і тепло. І навпаки, занадто сухе повітря викликає відчуття здавленості й хрипоту.
 • Переконайтеся, що різниця між температурою в приміщенні й зовнішньою температурою не надто велика та не перевищує п'яти–восьми градусів. Будь-яке більше за значенням відхилення може посилити симптоми астми.
 • Виберіть кондиціонер з повітроочисником або систему, здатну зволожувати й осушувати повітря.
 • Регулярно перевіряйте стан кондиціонера для забезпечення оптимальної роботи системи.
кондиціонер і астма

Схожі матеріали

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?