Skip to main content

Чи страждаєте ви на сінну лихоманку? Підготуйтеся заздалегідь.

Ваш будинок — зона, вільна від алергенів

вентиляція для боротьби з сінною лихоманкою

Знову стоїть прекрасна погода, як чудово! Однак це також означає початок сезону пилку... Ви один із 3 мільйонів бельгійців, які страждають на сінну лихоманку? Чи приносить вам це сонячне світло нежить і алергію, навіть за умови дотримання рекомендацій та прийому ліків? Чи знаєте ви, що можна дуже легко полегшити стан при сінній лихоманці, взявши за правило добре вентилювати свій будинок? Ознайомтеся з нашими порадами!

Що таке сінна лихоманка?

Посеред літа у вас раптово з'являються всі симптоми застуди: нежить або закладеність носа, чхання, сльозотеча, головний біль і ін. Можливо, у вас навіть болить горло або ротова порожнина. Незабаром ви починаєте почуватися краще. Чи знайомі вам ці симптоми? Можливо, ви страждаєте на сінну лихоманку. Коли пилок, що міститься у травах чи деревах, потрапляє на слизові оболонки носа чи очей, виникає алергічна реакція. Щоб з'ясувати, чи справді у вас сінна лихоманка, краще звернутися до терапевта для проведення тесту на алергію. Не забувайте про тест на перехресне запилення: люди з сінною лихоманкою частіше алергічно реагують на певні фрукти й овочі, які містять ті самі алергени, що й пилок.

Коли починається сезон сінної лихоманки?

Найскладніше в сінній лихоманці те, що вона може тривати з лютого до серпня залежно від типу пилку, на який у вас є алергія. Для одних людей сезон сінної лихоманки триває лише один місяць, а для інших — набагато довше. У будь-якому випадку, чим більше пилку в повітрі, тим більш вираженими будуть ваші симптоми. Тому важливо знати, коли настає період цвітіння, щоб зробити необхідні приготування.

● Трави: з травня по вересень.

● Кропива: з червня по вересень.

● Береза: з березня по травень.

● Сосна й ялиця: з квітня по травень.

● Дуб і каштан: з квітня по червень.

● Вільха й ліщина: з лютого по травень.

● Щавель: з травня по серпень.

● Подорожник: з травня по вересень.

● Звіробій: з липня по серпень.

● Кипарис: з березня по травень.

Перші кроки в боротьбі із сінною лихоманкою

Насамперед, необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря, але якщо ви знаєте, на який пилок у вас алергія, то краще його уникати. Наприклад, не стрижіть газон, якщо ваша алергія спричинена травами. У вас алергія на пилок берези? Навіть не думайте про прогулянки в парку... Існує багато сайтів, на яких вказані різні показники концентрації пилку. Дотримуйтеся рекомендацій і уникайте фізичних вправ на відкритому повітрі. Але чи воліли б ви не залишатися в приміщенні? Тоді чому б не провести день біля моря?

Попрощайтеся з пилком у будинку

Щоб обмежити симптоми, ідеальний підхід — залишатися вдома... якщо в ньому немає пилку. Закрийте вікна й виберіть інтелектуальний повітроочисник, який фільтрує пилок, щоб ви як і раніше могли насолоджуватися свіжим повітрям. Частинки пилку не переносять вологи, тому не буде зайвим робити ретельне прибирання в будинку, мити голову перед сном і сушити білизну в приміщенні.

Уникайте додаткових подразників

Крім пилку, уникайте інших джерел подразнення, як-от сигарети або сильні запахи. Якщо у вас болять очі, регулярно промивайте їх теплою водою й не носіть контактні лінзи. Перш за все не тріть їх!

Схожі матеріали

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?