Skip to main content

Рішення для покращення якості повітря в приміщенні

Працюйте в тиші, де б ви не знаходилися, адже це — ваше гарне самопочуття

Якість повітря в приміщенні має значення

Якість повітря в приміщенні (IAQ) — це якість повітря в будівлі чи споруді, яким щодня дихають присутні в ній люди.

Детальніше…

Вентиляція

Вентиляційні системи подають свіже зовнішнє повітря в приміщення, розріджують і видаляють забруднювальні речовини, відводять несвіже повітря й регулюють рівень вологості.

Детальніше…

Фільтрація

Для очищення припливного свіжого повітря потрібна ступінчаста фільтрація. Високоефективні повітряні фільтри можуть уловлювати більшість завислих частинок у повітрі.

Детальніше…

Рішення для покращення якості повітря в приміщенні

Що можна зробити для підтримки найкращої якості повітря в приміщенні? Знайдіть для себе відповідні рішення й послуги з клімат-контролю. Для безпечної й здорової атмосфери в будівлях.

Детальніше…

Чому якість повітря в приміщенні має значення

bg-image

Якість повітря в приміщенні (IAQ) — це якість повітря в будівлі чи споруді, яким щодня дихають присутні в ній люди.

При проєктуванні нових житлових будинків, шкіл, офісів або невеликих комерційних приміщень, слід враховувати багато речей. Окрім конструкційних факторів, важливими аспектами є також опалення, охолодження й ще дещо, чим часто нехтують: якість повітря в приміщенні.

Чи знали ви, що повітря в приміщенні, яким ми дихаємо, будь то вдома, в офісі чи в готельному номері, насправді може бути набагато забрудненішим, ніж повітря зовні?

  • 90% нашого життя ми проводимо в приміщенні
  • Якість повітря в приміщенні може бути гіршою у 2–5 разів за якість зовнішнього повітря через забруднювальні речовини, як-от пилок, бактерії тощо.

Забруднювачі й частинки в повітрі приміщення

Завдяки правильно підібраній системі (кондиціонування, вентиляція, обладнання для очищення повітря) забруднювачі повітря, як-от пилок, спори, цементний пил, бактерії, віруси або мікроби, можуть фільтруватися з повітря.

Чим менші ці частинки, тим вони небезпечніші для нашого здоров'я, тому тверді частинки класифікуються за розміром.​

Ілюстрація забруднювачів в повітрі приміщення
bg-image
Частинки й області їх осідання в організмі людини

Частинки й області осідання

Чим легша й менша частинка, тим довше вона залишається в повітрі.

• PM10: усі частинки розміром до 10 мкм (0,01 мм)

Осідають у носоглотці — відділі дихальної системи людини

• PM2.5: усі частинки розміром до 2,5 мкм (0,0025 мм)

Достатньо дрібні, щоб дістатися до легенів людини

• PM1: усі частинки розміром до 1 мкм (0,001 мм = 1 мікрон)

Достатньо дрібні, щоб потрапити крізь клітинну мембрану альвеол до кровотоку людини, й викликати захворювання, що загрожують життю

Через свою шкідливість (високий ризик серцево-судинних захворювань), постійність і частоту частинки, дрібніші за 2,5 мкм (тобто PM2.5 і PM1), потребують найбільшої уваги.5 компонентів забезпечення якості повітря в приміщенні

Компоненти забезпечення якості навколишнього середовища в приміщенні

  1. Вентиляція: забезпечує подачу свіжого й чистого повітря

  2. Повернення енергії: забезпечує економію енергії шляхом переносу тепла й вологи між повітряними потоками, тим самим приводячи припливне повітря до потрібних температурних і вологісних умов у приміщенні

  3. Підготовка повітря: забезпечує необхідне кондиціонування повітря для оптимізації енергоефективності внутрішнього обладнання ОВКП

  4. Зволоження: забезпечує бажаний рівень вологи в кондиціонованому приміщенні

  5. Фільтрація: забезпечує чисте й здорове повітря, фільтруючи пилок, пил, запахи й інші домішки, шкідливі для нашого здоров’я

Давайте детальніше розглянемо вентиляцію й фільтрацію, 2 компоненти, що безпосередньо пов’язані з покращенням якості повітря в приміщенні

Вентиляція

bg-image

Системи вентиляції забезпечують оптимальні кліматичні умови створюючи свіжу, здорову й комфортну атмосферу в будівлях будь-яких розмірів і будь-якого призначення.

У повністю закритому приміщенні будівлі повітря не може з легкістю потрапляти всередину або виходити назовні, через що забруднювачі повітря залишаються і накопичуються в приміщенні. Це може вплинути на здоров'я людей, які перебувають у приміщенні. Вентиляція є основним засобом для розрідження й видалення цих забруднювачів повітря.

Належно обслуговувана система вентиляції й відповідна швидкість повітрообміну підтвердили свою ефективність для захисту людей від забруднювачів, зокрема вірусів.

5 елементів вентиляційних установок Daikin

Вентиляційні установки Daikin ідеально інтегруються в комплексне рішення з технологією теплового насоса, завдяки чому ви зменшуєте кількість окремих систем і незалежних постачальників для своєї системи ОВКП/О

Для досягнення оптимальної вентиляції компанія Daikin дотримується найвищих стандартів енергоефективності й має широкий спектр можливостей для отримання необхідного для вашого проєкту рівня фільтрації та гігієни.

Фільтрація

bg-image

Частинки вірусу можуть закріплюватися на більших за розміром частинках пилу або краплях і переноситися по будівлі. Розповсюдження інфекційних хвороб можна контролювати, перериваючи шляхи передачі, які використовує патоген. Завдяки використанню високоефективних повітряних фільтрів у системах кондиціонування повітря й вентиляції уловлюється більшість завислих частинок, зменшується концентрація бактерій та вірусів у повітрі, а отже, і ризик їх передачі по повітрю.

bg-image

Класифікація ефективності фільтрів

ISO 16890

Після впровадження нового стандарту ISO 16890 класифікація фільтрів здійснюється на основі їх здатності утримувати певні частинки відповідно до розміру.

Повітряний фільтр відносять до групи фільтрів ISO ePM1, якщо мінімальна ефективність фільтра становить щонайменше 50% (фільтр видаляє принаймні 50% або більше частинок розміром ≤1 мкм), як наведено в таблиці.

Крім того, зазначається середня ефективність фільтра. Якщо середня ефективність щодо частинок за групою ISO PM1 становить 68%, тоді класифікація фільтра відповідає PM1 65%, оскільки середня ефективність округляється в меншу сторону до найближчого 5%-го приросту).

HEPA-фільтри

HEPA-фільтри забезпечують надзвичайно високу ефективність фільтрації частинок і повинні відфільтрувати щонайменше 99,95% твердих частинок діаметром 0,3 мкм!

Як такий HEPA-фільтр є ефективнішим за фільтр ePM1.

Група фільтрів
(ISO 16890)

Розмір фільтрації (мкм)Ефективність
фільтрації
Різновид
відфільтрованих частинок
ISO ePM10,3 ≤ x ≤ 1​≥ 50%Наночастинки, вихлопні гази, віруси
ISO ePM2,50,3 ≤ x ≤ 2,5​≥ 50%Бактерії, грибки й спори
плісняви, пилок, пил тонера
ISO ePM100,3 ≤ x ≤ 10​≥ 50%Пилок, пустельний пил
ISO Coarse0,3 ≤ x ≤ 10< 50%Пісок, волосся
*ePM = ефективність утримання завислих частинок​​

Класи HEPA-фільтрів

Клас HEPAУтримання (усереднене значення)
H13> 99,95%
H14> 99,995%
H15> 99,9995%
H16> 99,99995%
H17> 99,999995%
bg-image

НОВИНИ: Institut Pasteur de Lille оцінив ефективність повітроочисників Daikin проти вірусів, що викликають респіраторні захворювання

Повітроочисники Daikin є додатковим заходом у боротьбі з респіраторними захворюваннями.
Ознайомтеся з результатами тестів, проведених Institut Pasteur de Lille з використанням коронавірусу людини HCoV-229E і вірусу грипу H1N1.

Додаткові пристрої дезінфекції повітря для систем фільтрації

За допомогою хорошої системи фільтрації ви можете вловлювати дуже дрібні тверді частинки з повітряного потоку, але захоплені віруси, бактерії й грибкові організми не інактивуються. Вони все ще можуть розмножуватися й потенційно викликати захворювання.​

Щоб цього не сталося, необхідна дезінфекція повітря.​

Flash Streamer

Найкраща обробка повітря завдяки унікальній технології Flash Streamer

Запатентована стримерна технологія Flash Streamer від Daikin інактивує більш ніж 99,9% нового коронавірусу (SARS-CoV-2).

Потужний стримерний розряд уражає алергени й небезпечні хімічні речовини, розщеплюючи та фрагментуючи їх поверхневі білки, які потім руйнуються в результаті окислення.

Під час випробування алергени було розміщено на електроді блока стримерного розряду, а потім сфотографовано за допомогою електронного мікроскопа після опромінення.

(Організація, що проводила випробування: Університет Ямагата й Медичний університет Вакаями)

Алергени, сфотографовані за допомогою електронного мікроскопа після опромінення.

Випромінювання УФ-C

Енергія ультрафіолетового випромінювання інактивує вірусні, бактеріальні й грибкові організми, тому вони не здатні розмножуватися та потенційно викликати захворювання.

Весь УФ-спектр здатний інактивувати мікроорганізми, але енергія випромінювання УФ-С (довжина хвилі 200–280 нм) забезпечує найбільший бактерицидний ефект.

Дезінфекція й санітарна обробка за допомогою випромінювання UV-C широко застосовується в лікарнях.

Однак випромінювання УФ-C становить небезпеку для здоров'я людського організму.

Обробка рециркуляційного й свіжого повітря за допомогою випромінювання УФ-C безпосередньо всередині вентиляційної установки, забезпечує чисте повітря без мікробів, не піддаючи людський організм дії шкідливого УФ-випромінювання.

Ілюстрація дезінфекції за допомогою випромінювання УФ-C у вентиляційній установці.

Рішення Daikin з покращення якості повітря в приміщенні для будь-яких потреб

Настав час приміщень зі свіжішою, здоровішою й комфортнішою атмосферою. Тож кожен може вільно дихати.

Завантажте наш інформаційний буклет, щоб дізнатися, як покращення якості повітря в приміщенні може стати корисним для всіх.

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?