Skip to main content

Тепловий насос — ваша нова нагрівальна система

Теплові насоси готові взяти на себе завдання декарбонізації вашого будинку, а компанія Daikin стане надійним партнером для всіх зацікавлених сторін у вирішенні цього завдання.

Сьогодні одним із екологічних завдань є декарбонізація будинків. Це новітнє віяння в глобальному зсуві парадигми в бік більш екологічної економіки. В автомобільній промисловості, сільському господарстві та навіть у сфері авіаперевезень вже були зроблені зусилля зі скорочення або повного усунення викидів вуглекислого газу, пов'язаних із використовуваними джерелами енергії. Наступними за важливістю йдуть житлові будинки.

Декарбонізація також привернула увагу європейських політиків. ЄС, зокрема, нещодавно пообіцяв «зіграти центральну роль» у зведенні викидів парникових газів до нуля до 2050 року.

На державному рівні Нідерланди попрощаються з газом, уряд Франції просуває заміну бойлерів на рідкому паливі, Фінляндія прагне досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2035 року, а Нижня Австрія заборонила використання опалювальних систем на рідкому паливі в новобудовах.

Ці країни поставили високі цілі, але як вони їх досягнуть? Вони роблять ставку на теплові насоси. І компанія Daikin впевнена в їх правоті. Теплові насоси вже зараз готові взяти на себе завдання декарбонізації вашого будинку. Це не технологія майбутнього, а сучасне, перевірене на практиці рішення, яке цілком може увійти в моду.

Психологічні бар'єри

На сьогоднішній день у Швеції теплові насоси є стандартною системою опалення та ГВП. У новобудовах деяких європейських країн теплові насоси вже займають до 50 відсотків ринку.

На ринку модернізації, однак, вони ще не дуже популярні серед домовласників. Однак основні перешкоди для масового впровадження теплових насосів на цьому ринку носять скоріше психологічний характер, ніж технологічний.

Багато людей просто не розуміють принцип роботи теплового насоса.

Інші вважають, що теплові насоси напевно шумні, виглядають неестетично або просто не вселяють довіри з точки зору надійності. І, можливо, домовласники все ще дотримуються застарілих припущень про теплові насоси, в той час як в реальності вони зробили крок далеко вперед разом зі стрімким темпом інновацій у цій сфері.

Одне з таких (застарілих) переконань може бути пов'язано з ефективністю, яка ще донедавна могла мати негативний вплив на рентабельність і окупність інвестицій.

Теплові насоси типу повітря-вода зазвичай мають тенденцію до зниження ефективності при зниженні температури зовнішнього повітря. При від’ємних температурах теплових насосів традиційно було потрібно невелике підживлення від електромережі для забезпечення необхідного комфорту. Це, звичайно, ставить під питання зниження витрат і скорочення викидів, пропоновані тепловими насосами.

Нові покоління теплових насосів мають все більш високу ефективність навіть при низьких температурах зовнішнього повітря. Наша остання модель теплового насоса повітря-вода, Daikin Altherma 3HHT, може працювати без додаткової енергії при температурі зовнішнього повітря до мінус 15 градусів Цельсія. Інновації на зразок 3HHT представляють собою переломний момент для теплових насосів у якості заміни бойлерів на викопному паливі.

Ще один психологічний бар'єр — погана поінформованість установників і архітекторів, що перешкоджає їх залученості. Нам необхідно вийти за межі кола установників і професіоналів, які вже знайомі з кондиціонуванням повітря й особливостями теплових насосів, і розширити його на всю галузь.

Необхідно почати діалог з тими, хто в основному працював із бойлерами на викопному паливі. Потрібно спростити установку за рахунок створення відмінної конструкції, щоб їм було простіше рекомендувати теплові насоси на ринку модернізації.

Компанія Daikin бере цю відповідальність на себе, оскільки ми вважаємо, що це значно прискорить впровадження теплових насосів. Корисні ініціативи можуть дати поштовх у правильному напрямку. Яскравим прикладом служать Нідерланди, уже зараз пропонуючи навчання з поновлюваних джерел енергії для установників. Так вони підтримують перехід до рішень для опалення та ГВП, що використовують поновлювані джерела енергії.

Що стосується інших ринків, справа скоріше в усуненні стимулів до використання викопного палива, що створюють перешкоду для виходу на ринок більш екологічних альтернатив. У Бельгії, наприклад, ціна на газ нижче, ніж на електроенергію.

Перехід на теплові насоси вимагає обізнаності та уваги з боку всіх зацікавлених сторін.

Амбіційність

Але наші цілі очевидні: ми хочемо, щоб тепловий насос був у кожному будинку Європи. У жодній новобудові не повинно бути бойлера на викопному паливі, як і не можна міняти старі бойлери на нові. Ми подолаємо всі технологічні та психологічні бар'єри, що залишилися, за допомогою постійних інновацій.

Ми розглядаємо це як невід'ємну частину наших Екологічних перспектив 2050, нашого зобов'язання щодо забезпечення безпечної та здорової атмосфери при одночасному прагненні до зведення викидів CO² до нуля. І ми хочемо зробити теплові насоси простими у використанні та приємними оку.

Надійність, істотне скорочення викидів CO², ефективність і безшумність є ключовими факторами. Це частина нашого зобов'язання залишатися на передовій інновацій.

Релевантні статті

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?