Skip to main content

8 помилкових думок про систему теплої підлоги

Система теплої підлоги — це екологічна та економічна система опалення, про роботу якої, однак, існує багато помилкових думок. Ми готові розвінчати міфи та показати, чому ця система — відмінний варіант для вас.

Невідоме часто розуміють неправильно. Існує багато помилкових думок щодо того, що таке система теплої підлоги та як вона працює. Прийшов час прояснити все раз і назавжди. Ми покажемо вам, як працює ця екологічна й економічна система та чому вона стане відмінним вибором для вашого будинку.

Види систем теплої підлоги

Перш ніж ми заглибимося у міфи, давайте спочатку розглянемо різні типи підлоги з підігрівом.

Зараз існує два типи систем теплої підлоги: електричні та гідравлічні, що працюють на гарячій воді. Гідравлічна система також поставляється з двома різними інфраструктурами, відомими як суха система та мокра система, й різниця між ними полягає в установці труб

У водних системах труби знаходяться у стяжці, в той час як у сухих системах труби проходять під підлоговим покриттям, що служить провідником тепла. Зазвичай «мокрий» гідравлічний варіант встановлюють у новобудовах, в той час як сухий варіант і електричні системи найкраще підходять для модернізації.

Тепер, коли ви трохи ознайомилися з технічною стороною системи теплої підлоги, пора розібратися в помилкових думках, що пов’язані з нею.

Міф 1: системи теплої підлоги набагато дорожче радіаторів

Це правда, установка теплої підлоги на 30% дорожче традиційних радіаторів. Однак система теплої підлоги — це вкладення, яке в кінцевому підсумку окупається. Завдяки тому, що система більш енергоефективна та вимагає меншого обслуговування, користувачів приємно здивує, що їх рахунки за електроенергію та загальні витрати на систему набагато нижче, ніж у випадку традиційних радіаторів.

Міф 2: із системою теплої підлоги будинок ніколи не нагріється достатньо

Підлога з підігрівом дійсно не виробляє стільки тепла, як звичайні радіатори, але вона виділяє достатньо тепла для створення комфортного середовища. Система рівномірно розподіляє тепло по всій поверхні підлоги, тому температура у приміщенні може досягати 25°C. Домовласники можуть навіть встановити термостат на пару градусів нижче та бути впевненими, що вони не втрачають дорогоцінне тепло.

Міф 3: системи теплої підлоги — це, технічно, електричне опалення

Звичайно, електрична система теплої підлоги працює від електромережі, але гідравлічна система працює від системи ГВП та центрального опалення. Також є можливість підключити систему до теплового насосу. Хоч йому все ж потрібно трохи електроенергії, тепловий насос також використовує відновлювані джерела енергії. Оскільки підлога з підігрівом працює при постійній низькій температурі, додавання теплового насоса до вашої системи стане ідеальним вибором.

Міф 4: система теплої підлоги вимагає більше часу для обігріву будинку, тому температура ніколи не буває постійною

Електрична система теплої підлоги працює майже так само швидко, як радіатори, в той час як гідравлічні системи реагують трохи повільніше. Але це не означає, що вам потрібно терпіти низьку температуру в будинку. Важливо зрозуміти, як можна налаштувати систему відповідно до вашого способу життя та підтримувати комфортну температуру в приміщенні. Наприклад, при наявності гідравлічної системи ви можете змінити налаштування так, щоб вночі температура в приміщенні знижувалася всього на три градуси.

Міф 5: систему теплої підлоги вбудовують тільки у підлогу

Ви здивуєтеся, але систему теплої підлоги можна встановити не тільки безпосередньо під підлогою. Її також можна вбудувати у стіни або стелю, щоб опалювати кімнати ще швидше. В цілому, ці системи не займають зайвого місця, тому їх можна відмінно інтегрувати у будь-який сучасний інтер'єр.

Міф 6: через підлогу з підігрівом набрякають ноги

Раніше при використанні систем теплої підлоги температура в приміщенні могла підніматися вище 35°C, і в цьому випадку існувала ймовірність набряку ніг. Однак з нинішніми системами такі ситуації більше не виникають, особливо якщо ваш будинок має хорошу теплоізоляцію. Фактично, поєднання системи теплої підлоги з тепловим насосом дозволяє забезпечувати також і охолодження, що буде корисним у спекотні літні місяці.

Міф 7: підлога з підігрівом шкідлива для здоров'я

Підлога з підігрівом запобігає циркуляції частинок пилу, які можуть викликати напад алергії або хворобу. Домовласники також можуть скористатися перевагою функції підвищення рівня вологості та насолоджуватися більш здоровою атмосферою без пилових кліщів і цвілі, що особливо корисно для людей, які страждають на алергію або респіраторні захворювання.

Міф 8: не можна поєднувати систему теплої підлоги з паркетом

З огляду на деякі чинники, можна легко поєднати систему теплої підлоги та паркет. Якщо у вас підлога з деревини, стійкої до вологості, та багатошарове підлогове покриття з шириною паркетин до 15 см, то проблем не буде!

Релевантні статті

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?