Skip to main content

Ідеальна температура для вашого будинку

Взимку буває складно підтримувати затишну атмосферу без постійного регулювання температури в приміщенні, особливо у старих будинках, що продуваються протягами. Якщо у вас є кондиціонер із реверсивним циклом або функцією обігріву, важливо підібрати ідеальне налаштування, яке дозволить вам насолоджуватися комфортом без шкоди для бюджету.

Чи існує чарівне число?

Найпоширеніша порада — близько 21–22°C. Це ідеальна та найбільш здорова температура для житлового приміщення протягом усього року. Однак конкретне значення залежить від людини — немовлятам, літнім людям і хворим більше підійде тепле середовище. Іншим здається, що тепло весь час, а «нормальна» температура для них занадто висока.

Приймаючи рішення про те, яка температура буде ідеально комфортною для вашого будинку, потрібно в першу чергу врахувати побажання всіх, хто живе з вами під одним дахом, і постаратися знайти «золоту середину».

А якщо занадто спекотно?

Середовище, в якому ми живемо, безпосередньо впливає на наше самопочуття, тому коли занадто спекотно, нам часто важче заснути. Діти особливо чутливі до змін кімнатної температури, а у деяких відчуття спеки (із зазвичай супутньою сухістю) може спричиняти утруднене дихання, що призводить до більш серйозних респіраторних проблем.

Літнім людям також частіше буває некомфортно в приміщенні з підвищеною температурою, а в нічний час вона може сприяти серйозним проблемам, таким як серцеві напади, інсульт і астма.

Перегрів також має очевидні фінансові наслідки. Навіть якщо питання грошей вас не хвилює, нерозумно витрачати дорогоцінні ресурси на непотрібне опалення.

А якщо занадто холодно?

У вас, напевно, є знайомий, який радить всім «укутатись», а не користуватися обігрівачем — і це ощадливий підхід до життя.

Інше питання в даному випадку — комфорт. Занадто низька температура також не сприятиме хорошому сну і може утруднити концентрацію уваги на навчанні або роботі. Якщо ви живете з кимось, хто вчиться або працює з дому, це слід враховувати.

Переохолодження також може призвести до м'язового болю та втоми, оскільки тіло не може розслабитися, перебуваючи у постійній напрузі через холод. У холодному середовищі зростає апетит, тому ми переїдаємо, намагаючись зігрітися. Можливо, саме тому багато хто з нас намагається скинути ці «зимові кілограми» з наближенням весни!

Як же підібрати ідеальний варіант?

Як вже говорилося раніше, потрібно підбирати температуру згідно побажанням усіх домочадців. Установка високоякісного кондиціонера з реверсивним циклом надає істотні переваги, а також можливість захистити ваш будинок від протягів, перевірити теплоізоляцію, завести велику кількість легких шарів постільної білизни та встановити термостат на нижню межу передбаченого діапазону температур. Пам'ятайте, ви не можете контролювати пори року, проте комфорт вашого будинку повністю у ваших руках.

Ви це знали?

Кондиціонер із реверсивним циклом також відомий як «тепловий насос». Він просто забирає тепло із зовнішнього повітря навіть холодними зимовими ночами та передає його всередину, використовуючи холодоагент для нагрівання (або охолодження) повітря, перш ніж розподілити його по приміщенню. Теплові насоси — це ефективний спосіб збереження тепла в будинку взимку.

Релевантні статті

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Знайти більше інформації

Потрібна допомога?

Потрібна допомога?